3 دانستنی‌ مهم و اولیه طراحی سایت + نحوه سفارش سایت

3 دانستنی‌ مهم و اولیه طراحی سایت 

گسترش علم، تکنولوژی و افزایش انواع دستگاه‌های هوشمند در عصر حاضر در کنار شبکه جهانی اینترنت که در دسترس همه است، بر کسی پوشیده نیست. همین موضوع موجب شده است تا رقابت فشرده و بسیار نزدیکی برای انواع کسب‌وکارها ایجاد شود. در همین راستا شیوه ارتباط افراد، دوستان، همکاران و حتی مشتریان و فروشندگان هم دستخوش تغییرات زیادی شده است. در حقیقت، این روزها دیگر محدود به ارتباط حضوری برای تبادل اطلاعات و سایر درخواست‌های مختلف کاری و غیر کاری نیستیم. وجود اینترنت و فضای مجازی دسترسی به بسیاری از خواسته‌ها و نیازهای افراد را راحت و آسان کرده است.
هم‌زمان با پیشرفت علم و فناوری، آگاهی و دانش مردم هم افزایش پیداکرده است. این آگاهی و دانستن، سن و شغل نمی‌شناسد. هرکسی برای موفقیت بیشتر خودش تلاش می‌کند تا بیشتر بداند.
در کنار انواع ابزار و راهه‌ای ارتباطی متنوع، وجود یک سایت هم می‌تواند رابط بسیار مطمئن و مناسبی جهت تبادل داده‌های موردنیاز بین صاحب سایت و مخاطب هدفش باشد.

چه کسانی می‌توانند یک سایت داشته باشند؟

اگر در دسته افرادی هستید که تعدادی محصول، کالا و جنس متنوع برای فروش و عرضه به مشتریان مختلف دارید، در کنار فروشگاه حضوری، طراحی یک سایت فروشگاهی با تمام قابلیت‌های یک فروشگاه واقعی، می‌تواند به بهبود کسب‌وکار شما کمک زیادی کند.
ممکن است یک شرکت خدماتی داشته باشید که در حوزه‌های متنوع مشغول خدمت‌رسانی به جامعه هدفتان هستید. وجود یک وب‌سایت که توانمندی‌ها و خدمات شمارا به مخاطبان نامحدودی معرفی می‌کند، در پیشرفت و موفقیت شما اثر بسیار مثبتی دارد.
شاید در یک زمینه خاص هنری، علمی، پزشکی، تحصیلی، آموزشی، روانشناسی و … مهارت و تخصص داشته باشید. طوری که می‌توانید دانش و تخصص خود را به دیگران منتقل کنید و آموزش دهید. طراحی یک سایت آموزشی، این فرصت را به شما می‌دهد که مهارت خود را در اختیار افراد زیادی قرار دهید و از این طریق علاوه بر کمک به دیگران، یک محیط مطمئن برای کسب درآمد خود ایجاد کنید.
اگر شمارا به‌عنوان یک وکیل یا مشاور خوب می‌شناسند، در راستای خدمات بهتر به افراد مختلف می‌توانید از طریق ایجاد و طراحی یک سایت شخصی مرتبط با حرفه و تخصص خود، ضمن معرفی خود اقدام به مشاوره و پاسخ به پرسش‌های مخاطب کنید.
شاید دوست داشته باشید یک رزومه آنلاین برای خود تهیه کنید و از این طریق سوابق تحصیلی، آموزشی و حرفه‌ای خود را با افراد دیگر به اشتراک بگذارید. طراحی یک سایت رزومه، می‌تواند شمارا به هدفتان نزدیک کند.
فردی هستید که به نویسندگی علاقه دارید و گاهی هم دوست دارید نوشته‌های شخصی خود را با مخاطبان به اشتراک بگذارید. طراحی سایت شخصی می‌تواند گزینه کاربردی برای شما باشد.
می‌توان گفت در هر شغل و حرفه‌ای که باشید، حقیقی یا حقوقی، تجاری یا غیرتجاری و شخصی یا گروهی می‌توانید اقدام به طراحی و تولید سایت مرتبط کنید و به‌واسطه سایت، هم شما و هم مخاطبان هدف سایت، بهتر و راحت‌تر ارتباط داشته باشید.

 

دانستنی‌ مهم و اولیه طراحی سایت چیست؟

در بخش قبل، توضیحاتی در مورد ایجاد بستر ارتباطی در قالب یک سایت و فراهم آوردن محیطی مطمئن برای تبادل، اطلاعات بین صاحب سایت و مخاطبش ارائه شد. اگر به این نتیجه رسیدید که یک وب‌سایت کاربردی داشته باشید، لازم است مطالبی هم در مورد اقدامات و نیازمندی‌های مهم قبل از سفارش و طراحی سایت خود بدانید.

طرح و برنامه‌ریزی سایت
قبل از هر چیزی لازم است در مورد آنچه قرار است در سایت گنجانده شود، اطلاع داشته باشید. این اطلاعات می‌تواند شامل معرفی کامل کاربری، هدف و خدمات قابل‌ارائه سایت باشد. تمام اطلاعات موردنیاز و حتی امکاناتی که دوست دارید در سایت باشد را، جمع‌آوری و یادداشت کنید. برای چیدمان درست و مرتب و منظم قرار گرفتن تمام داده‌های موردنیاز، اقدام به ایجاد یک طرح زیبا و ساختار مشخص برای سایت کنید.

 

1- تعیین یک دامنه برای سایت

 

مسلماً برای کسب‌وکاری که الآن دارید، دفتر کاری که در آن مشغول به فعالیت هستید، فروشگاهی که محصولات خود را به مردم عرضه می‌کنید و سایر فعالیت‌های مشابه یک اسم و نام مشخصی دارید. بعد از انتخاب طرح و قالب کلی سایت، انتخاب اسم و نام سایت مهم‌ترین بخش از مراحل ایجاد یک وب‌سایت است.
در زبان فنی و نرم‌افزاری و در فضای اینترنت، اسمی که برای سایت تعیین می‌شود با واژه Domain یا دامنه سایت شناخته می‌شود. درواقع شما در این مرحله باید اقدام به تعیین دامنه سایت کنید. نکته‌ای که باید در انتخاب نام دامنه یا Domain Name به آن توجه کنید، این است که نام دامنه با محتوایی که قرار است در سایت شما برگزاری شود، همخوانی و سازگاری داشته باشد. یعنی اگر فروشگاه کیف و کفش دارید، نام دامنه را با واژه‌هایی که مناسب کیف، کفش و فروشگاه هستند، انتخاب کنید.

 

2- تهیه ‌هاست وب‌سایت

 

بعد از مشخص شدن دامنه سایت، برای ایجاد، قرار دادن، ویرایش، ذخیره و نمایش آنلاین و اینترنتی هر نوع محتوایی که مورد هدف شماست، نیاز به یک فضای مناسب و کافی در بستر اینترنت دارید. همان‌طور که در فضای حقیقی، آدرس مشخص و مکانی را برای فروشگاه، دفتر مشاوره، شرکت، اداره و … دارید، سایت مورد درخواست شما هم باید در فضا و آدرس اینترنتی مشخصی نگهداری شود. به این فضا، هاست با نام لاتین Host یا فضای میزبانی سایت گفته می‌شود. هاست، یک کامپیوتر یا سرور بسیار قدرتمند و سریع است که می‌تواند بدون وقفه و خاموشی در تمام ساعات شبانه‌روز به پردازش اطلاعات بپردازد. به همین خاطر دسترسی به یک وب‌سایت اینترنتی هیچ محدودیت زمانی و مکانی ندارد.
فضای هاستی که برای سایت تهیه می‌کنید، با توجه به حجم محتوایی که در آن بارگذاری می‌شود، متغیر است. اگر نیاز است تا محتوای موردنظرتان را در قالب فایل‌های متنوع چندرسانه‌ای و با کیفیت مطلوب برای مخاطب به نمایش بگذارید، به یک‌هاست با ظرفیت و پردازش بالاتری دارید.

 

3- پیاده‌سازی و اجرای طراحی سایت

 

با مشخص شدن طرح وب‌سایت، تعیین اسم و دامنه سایت و همین‌طور تهیه فضای هاست سایت به مرحله پیاده‌سازی و اجرای سایت می‌رسیم. شما به‌عنوان کسانی که درخواست طراحی یک وب‌سایت دارید، مسئول انتخاب نام سایت و تهیه‌هاست می‌شوید. اما برای اجرای فنی کار طراحی و ساخت سایت نیاز به دانش و مهارت برنامه‌نویسی دارید. اگر خودتان در این حوزه تخصص دارید، به‌راحتی می‌توانید کسب‌وکارتان را در فضای مجازی هم راه‌اندازی کنید. درصورتی‌که هیچ آشنایی و مهارتی در زمینه طراحی و پیاده‌سازی یک وب‌سایت کاربردی ندارید، می‌توانید از افراد متخصص و توانمند در حوزه برنامه‌نویسی و طراحی سایت مشورت بگیرید و از آن‌ها بخواهید تا تمام درخواست‌های شمارا در یک وب‌سایت زیبا، کاربردی و سریع طراحی و اجرا کنند.

جمع‌بندی دانستنی‌ های مهم و اولیه طراحی سایت

افزایش دانش و سطح آگاهی مردم نسبت به فواید اینترنت و خدماتی که در بستر اینترنت به‌صورت آنلاین ارائه می‌شود، موجب رونق کسب‌وکارهای اینترنتی شده است. طراحی سایت و راه‌اندازی یک شرکت آنلاین، فروشگاه اینترنتی، سایت نوبت‌دهی آنلاین و بسیاری از فعالیت‌های دیگر، نمونه‌های کاربردی استفاده از سایت برای رسیدن به درآمد و سوددهی بیشتر است. آکادمی صفیرا کمک می‌کند تا بعد از طراحی سایت، به این هدف مطلوب برسید.

امیدوارم از این مقاله که با عنوان دانستنی مهم و اولیه طراحیه سایت منتشر شد، لذت برده باشید و برای شما مفید بوده باشه. برای ثبت سفارش سایت از دکمه های زیر استفاده کنید ، سوالات خود را در قسمت چت انلاین ازما بپرسید و یا با استفاده از شماره تماس مستقیم یک مکالمه و مشاوره در خصوص راه اندازی وب سایت خودتان با ما داشته باشید.

سپاس از وقتی که بابت مطالعه این مقاله و بازدید این صفحه گذاشتید. همراهی شما باعث افتخار و دلگرمی ماست.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *